Umywalka nablatowa, czym jest i jak wybrać najlepszą?

Umywalka nablatowa, nowoczesność w twojej łazience.

Jeżeli cenisz sobie nowoczesny wygląd i chcesz, by twoja łazienka była zarówno funkcjonalna, jak i praktyczna, umywalka nablatowa jest rozwiązaniem, jakiego potrzebujesz. Ciężko jest wyobrazić sobie nowoczesną łazienkę bez pięknego dodatku, jakim jest właśnie umywalka nablatowa z szafką, wybór tego typu rozwiązania jest nie tylko estetyczny, ale też funkcjonalny ze względu na większą ilość miejsca w szafce pod zlewem, dodatkowo misy są głębsze, niż tradycyjne umywalki, dzięki czemu woda nie rozchlapuje się wokoło szafki. Umywalki nablatowe często występują w komplecie z szafką, dzięki czemu ich wybór jest prostszy, a całość gwarantuje piękny wygląd w naszej łazience, umywalki tego typu możemy też montować na blatach.

Jaką umywalkę nablatową wybrać?

Wybór ten uzależniony jest od wielu indywidualnych czynników, przede wszystkim musimy dopasować się do rozmiarów oraz rozmieszczenia armatury w naszej łazience. Gdy znamy już wymiary, jakie będą odpowiednie możemy wybrać materiał, który najbardziej trafia w nasz gust. Jeżeli mowa o materiałach mamy bardzo szeroki wybór, lista jest naprawdę długa: szkło, konglomerat, czyli mieszanka naturalnego kamienia z żywicą akrylową oraz wciąż królujące umywalki ceramiczne. Poza materiałem mogą różnić się one grubością, głębokością, dostępna jest cała gama kolorów oraz kształtów. Umywalka nablatowa z baterią jest projektowana zgodnie z najnowszymi trendami, dlatego, projektując nowoczesną łazienkę z pewnością znajdziemy coś dla siebie.

Dlaczego warto wybrać umywalkę nablatową?

Przewagą umywalki nablatowej jest nie tylko ciekawy czasem bardzo wysublimowany wygląd, przede wszystkim jest to praktyczność i funkcjonalność. Umywalki nablatowe mogą przyjmować przeróżne formy, przypominać kształtem liść, starożytną misę, możemy powiedzieć, że przy projektowaniu tego typu umywalki nie mamy ograniczeń i możemy stworzyć wiele niepowtarzalnych kształtów, bazując na okręgach, prostokątach czy kwadratach. Przy wyborze kształtu i koloru np umywalka nablatowa czarna, warto pamiętać o tym, by umywalka pasowała do całości wystroju łazienki i nie odbiegała zbytnio od stylu i kolorów pozostałych elementów wyposażenia łazienki.

Kolejnymi zaletami umywalki nablatowej są:

– łatwiejsze czyszczenie i nie osadzanie się kurzu

– dodatkowe miejsce na blacie wokół misy, na którym pomieścisz: kosmetyki, perfumy lub środki czystości

– oryginalny i nowoczesny design

– wysoki rant zmniejsza ryzyko rozchlapywania wody

– szeroka oferta kolorów i wzorów ułatwia dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb.

O czym warto pamiętać, wybierając umywalkę nablatową?

Musimy pamiętać, o tym, by dopasować umywalkę nablatową do swoich potrzeb i wymiarów swojej łazienki, Polacy od lat męczą się ze zbyt ograniczoną powierzchnią w łazience. Właśnie, dlatego warto zadbać o odpowiedni rozmiar umywalki, który będzie się komponował w styl naszej łazienki, zapewni wygodne korzystanie z niej wszystkim członkom gospodarstwa domowego i będzie piękną ozdobą, która dopełni stylizację naszej łazienki. Przy wyborze warto też podjąć decyzję co do kształtu naszej umywalki, według klientów uznawana za najbardziej wygodną pozostaje umywalka nablatowa prostokątna, zajmują jednak one najwięcej miejsca i w niewielkich przestrzeniach mogą wyglądać topornie, w takim wypadku o wiele lepiej zdecydować się na bardziej owalne kształty, które nie przytłaczają tak swoim wyglądem.

Kolejnym z aspektów jest wysokość, na jakiej ma się znajdować nasza misa umywalka nablatowa, rekomendowana wysokość mieści się w zakresie od 75 do 95 cm, warto pamiętać, że te wartości są tylko wskazówką, wysokość powinniśmy dobrać, tak by zapewniała wygodne korzystanie z niej wszystkim członkom domostwa.

Podsumowując umywalka nablatowa jest rozwiązaniem dla osób, które poszukują ciekawych nowoczesnych wzorów i styli w swojej łazience. Zapewniają dodatkowe miejsce na przechowywanie i są wygodne w czyszczeniu, dzięki szerokiej gamie kolorów i kształtów pasują do każdej łazienki. Jeżeli szukasz odpowiedniej umywalki nablatowej do swojej łazienki koniecznie odwiedź AMKStore, gdzie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, by zaprojektować łazienkę swoich marzeń.