Umywalki nablatowe, czy odmienią wnętrze twojej łazienki?

Umywalki nablatowe, czy odmienią wnętrze twojej łazienki?

Od lat łazienki są szczególnym miejscem w każdym z domów i mieszkań, to z pozoru mało ważne pomieszczenie ma ogromny wpływ na wszystkich mieszkańców oraz osoby które odwiedzają mieszkanie. Umywalki są elementem, bez którego ciężko jest wyobrazić sobie piękną i wygodną łazienkę. W walce z tym problemem w pierwszej linii stają producenci wyposażenia do łazienek, a zwłaszcza każdy producent umywalek nablatowych. To właśnie oni, dbając o komfort i estetykę którą oferują swoim klientom starają się odnajdować nowe coraz to lepsze i ładniejsze rozwiązania. Możemy zauważyć, to odwiedzając sklepy z umywalkami, osoby które urządzały łazienki kilka lat temu z pewnością widzą jak rozwija się ta część rynku. Ogromna ilość kształtów, kolorów, materiałów, z jakich są wykonane umywalki zabiera dech w piersiach. Możemy mieć w swojej łazience zarówno proste skromnie wyglądające, minimalistyczne umywalki nablatowe, jak i wielkie misy, które przypominają minimalistyczne wanny, spotkamy również umywalki nablatowe owalne dla miłośników owalnych kształtów, znajdzie się też coś dla fanów kanciastych wykończeń.

Czym różni się umywalka nablatowa od zwykłej umywalki?

Podstawową różnicą w tym przypadku jest oczywiści jej położenie, umywalki nablatowe wyglądają, jakby były położone na blacie, tradycyjne umywalki mają zazwyczaj jedynie szafkę, która znajduje się bezpośrednio pod nimi. Różnią się, więc one znacznie pod względem wizualnym oraz sposobem montażu. Umywalki nablatowe są zazwyczaj głębsze od tradycyjnych, zapewnia to więcej miejsca i zmniejsza rozchlapywanie wody. Kolejną zaletą umywalek nablatowych jest dodatkowe miejsce do przechowywania w postaci blatu dookoła umywalki. Pomimo tego, że umywalki są montowane na blacie dostępne są modele takie jak umywalki nablatowe z szafką.

Umywalka nablatowa, do jakiego stylu łazienki?

Nieważne, czy twoja łazienka jest urządzona w stylu retro, nowoczesnym czy loftowym z pewnością znajdziesz umywalkę nablatową, która będzie pasowała do twojego stylu. Bardzo szeroki wybór kształtów i modeli pozwala na dobór odpowiedniej umywalki. Podobnie jest z materiałami podobnie jak wanny wolnostojące, również umywalki nablatowe są wykonywane z przeróżnych materiałów, takich jak drewno, metal czy kamień naturalny.

Ile kosztuje umywalka nablatowa?

Ze względu na ogromny rozstrzał materiałów, kształtów i rozmiarów ceny umywalek nablatowych mogą się znacznie różnić. Gdy mówimy o zakupie samej umywalki bez szafki ceny zaczynają się już nawet od 150 zł, mowa tu oczywiście o niewielkich umywalkach wykonanych z niższej jakości materiałów. Zabierając się jednak za zakup umywalki nablatowej z szafką, musimy szykować się na wydatek przynajmniej 600 zł. Obie te ceny są oczywiście najniższymi na rynku, by zapewnić sobie produkty wysokiej jakości warto zdecydować się na droższe modele, poszukując nietypowych rozwiązań i kształtów możemy spotkać się z cenami w wysokości kilku tysięcy złotych.

Jaką umywalkę nablatową wybrać?

Gdy chcemy zdecydowaliśmy się na zakup umywalki nablatowej warto pamiętać o kilku kwestiach, pierwszą z nich jest przeznaczenie umywalki. Może się to wydawać banalne, jednak po głębszym zastanowieniu każdy uzyska tu nieco inne odpowiedzi. Warto przemyśleć sobie, ile osób będzie z niej korzystać i czy starczy im miejsca, w przypadku większej ilości osób warto pomyśleć o montażu dwóch umywalek lub zdecydować się na wybór, taki jakim jest umywalka nablatowa duża. Modnym rozwiązaniem jest mycie niemowląt w umywalkach nablatowych, które swoją budową przypominają dziecięcą wanienkę. U osób, które posiadają dzieci w starszym wieku warto dobrać odpowiednią wysokość, tak by dzieci nie miały problemu z dostaniem się do umywalki. Kolejnym z aspektów jest miejsce, jakie zapewnia nam umywalka nablatowa, powierzchnia dookoła umywalki służy zazwyczaj na przechowywanie wielu kosmetyków, mydła, a nawet środków chemicznych, to również warto uwzględnić w swoich planach. Zdecydowanie jest to rozwiążą. By korzystanie z umywalki było wygodne musimy też dobrać do niej odpowiednią baterię do umywalki.