Łazienka w stylu Japandi, czyli jaka? Wyróżniki stylu Japandi

Styl Japandi, będący połączeniem japońskiej prostoty z skandynawską funkcjonalnością, to trend, który zdobywa coraz większą popularność w urządzaniu wnętrz, zwłaszcza łazienek. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, czym charakteryzuje się styl Japandi, skąd się wziął, dlaczego cieszy się popularnością, jak urządzić łazienkę w tym stylu oraz dlaczego warto postawić na tę estetykę.

Japandi to estetyka, która wyróżnia się minimalizmem, ciepłem, naturalnymi materiałami oraz dbałością o detale. Jest to jeden z najszybciej zyskujących na znaczeniu trendów w urządzaniu wnętrz.

Wyznaczniki stylu Japandi

Styl Japandi charakteryzuje się kilkoma kluczowymi elementami:

Minimalizm: Ograniczenie dekoracji do minimum, skupienie się na niezbędnych przedmiotach.

Naturalne materiały: Drewno, kamień, bambus są często wykorzystywane w meblach, wykończeniach oraz dodatkach.

Neutralna paleta kolorów: Dominują jasne, spokojne barwy, takie jak biel, szarości, beże, z akcentami czerni lub ciemnego drewna.

Funkcjonalność: Każdy element ma swoje miejsce i cel, wspierając ideę porządku i harmonii.

Ciepłe oświetlenie: Miękkie, rozproszone światło dodaje przestrzeni przytulności.

Pochodzenie stylu Japandi

Styl Japandi jest wynikiem połączenia estetyki wabi-sabi z Japonii, która znajduje piękno w niedoskonałościach i naturalnym starzeniu się przedmiotów, z hygge z krajów skandynawskich, promującym ciepło, spokój i przytulność. Jego korzenie sięgają zarówno filozofii zen, ceniącej prostotę i naturę, jak i skandynawskiego minimalizmu, który skupia się na funkcjonalności i jasnych przestrzeniach.

Popularność stylu Japandi

Japandi zyskał na popularności dzięki swojej zdolności do tworzenia przestrzeni, które są jednocześnie spokojne, zorganizowane i estetycznie przyjemne. W dzisiejszym szybkim świecie, pełnym przestymulowania, wiele osób szuka sposobów na wprowadzenie do swojego życia więcej spokoju i porządku. Styl Japandi, promując minimalizm, naturalne materiały i spokojne kolory, idealnie wpisuje się w tę potrzebę.

Urządzanie łazienki w stylu Japandi

Aby urządzić łazienkę w stylu Japandi, należy skupić się na kilku kluczowych aspektach:

Wybór materiałów: Użyj naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień, bambus. Mogą one pojawić się w formie drewnianych szafek, kamiennej umywalki czy bambusowych akcesoriów.

Paleta kolorów: Trzymaj się neutralnej palety kolorów, z dominacją bieli, szarości i beżu, z możliwymi akcentami ciemniejszego drewna lub czerni.

Oświetlenie: Zainstaluj ciepłe, rozproszone oświetlenie, które doda łazience przytulności.

Minimalistyczne dekoracje: Wybierz kilka starannie dobranych dekoracji, które podkreślą styl Japandi, takich jak prosty wazon z suszonymi kwiatami lub kamienie zen. Możesz zrezygnować z nich całkowicie, stawiając na to, aby elementy użytkowe były jednocześnie dekoracją

Dlaczego warto postawić na styl Japandi?

Decydując się na styl Japandi w łazience, inwestujemy w przestrzeń, która promuje spokój, porządek i harmonię. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią minimalizm, ale jednocześnie chcą, aby ich przestrzeń była ciepła i przytulna. Styl Japandi, łącząc w sobie najlepsze cechy estetyki japońskiej i skandynawskiej, tworzy wyjątkowo spójne i funkcjonalne wnętrza.

Urządzając łazienkę w tym stylu, możesz wykorzystać minimalistyczne produkty Sevante. Idealnie sprawdzą się tu ścianki prysznicowe. Ucieleśnieniem stylu Japandi jest np. kabina walk-in BROMO, której jedynym ozdobnikiem jest poprzeczna belka, która służy do powieszenia ręcznika. Chcąc podkreślić styl, warto wybrać ręczniki w gładkim kolorze, z wysokiej jakości tkaniny, np. bambusowe.

Aranżując przestrzeń kąpielową, nie można zapomnieć o wannie. Esencją stylu Japandi są wanny wolnostojące, które są jednocześnie ozdobą pomieszczenia. Można je umieścić nawet w niewielkiej przestrzeni, wybierając np. przyścienne wanny wolnostojące Dione i Lodge.

Podsumowując, styl Japandi w łazience to więcej niż tylko trend w urządzaniu wnętrz. To sposób na stworzenie przestrzeni, która sprzyja relaksowi i odprężeniu, będąc jednocześnie elegancką i czasową. Produkty firmy Sevante mogą pomóc w osiągnięciu tego efektu, oferując wysokiej jakości elementy, które doskonale wpisują się w filozofię Japandi.