Najnowsze trendy w wystroju łazienek

Łazienka to jedno z ważniejszych pomieszczeń w każdym domu – bez niej ciężko byłoby się obejść. Kiedyś łazienki pełniły jedynie funkcję użytkową – dziś, stanowią stylową ozdobę mieszkania. W ciągu ostatnich kilku lat projektanci wnętrz koncentrują się na tworzeniu wyjątkowych, funkcjonalnych i stylowych łazienek. Poniżej kilka najnowszych trendów w wystroju łazienek – jeśli planujesz remont to przeczytaj koniecznie.

Minimalizm w łazience

Minimalizm to trend, który zyskuje na popularności w wielu dziedzinach życia, w tym również w wystroju łazienek. Minimalistyczne łazienki wyróżniają się prostotą, i elegancją. Dominują tutaj proste linie, geometryczne kształty, i łagodne kolory. W minimalistycznej łazience duży nacisk kładzie się na praktyczne rozwiązania i funkcjonalność. Im mniej dodatków i zbędnych rzeczy – tym lepiej.

Kolorystyka łazienki

Jeśli chodzi o najnowsze trendy kolorystyczne, to w łazienkach dominują dominują pastele i odcienie bieli. Można jednak zauważyć, że projektanci coraz częściej sięgają po bardziej odważne i intensywne kolory. Dużym uznaniem cieszy się granat, butelkowa zieleń czy ceglasty odcień. Ciekawym rozwiązaniem jest też łączenie różnych kolorów i faktur.

Naturalne materiały w łazience

Do wystroju łazienek coraz częściej wykorzystuje się naturalne materiały. Wystarczy wykorzystać drewno, kamień czy ceramikę, aby łazienka stała się bardziej przytulna. Drewno świetnie sprawdzi się na podłodze, umywalce czy szafkach, a kamień na ścianach lub w postaci kamienia dekoracyjnego.

Oświetlenie w łazience

Oświetlenie w łazience już dawno przestało być tylko jedynie źródłem światła. Dziś służy do podkreślenia nowoczesności pomieszczenia i podkreślenia atutów. Wiele osób sięga po oświetlenie punktowe, które uwydatnia poszczególne elementy wystroju, np. lustra czy umywalki. Dużą popularnością cieszą się także taśmy LED, które można zamontować na podłodze lub suficie.

Wnioski płynące z najnowszych trendów w wystroju łazienek są jasne – minimalizm, pastele i naturalne materiały to hity ostatnich lat. Warto jednak pamiętać, że przy aranżowaniu łazienki najważniejsze jest nasze indywidualne podejście i gust. Niezależnie od trendów, należy postawić na funkcjonalność i praktyczne rozwiązania, tak aby korzystanie z łazienki było dla nas wygodne i komfortowe. Dlatego, jeśli planujemy remont, warto zastanowić się, jakie są nasze potrzeby i jak chcemy wykorzystać to pomieszczenie. Odpowiednio zaprojektowana łazienka to nie tylko miejsce do codziennej pielęgnacji, ale także przytulna oaza relaksu i wypoczynku.