Jak urządzić łazienkę w stylu modern farmhouse?

Styl modern farmhouse zyskuje na popularności, łącząc w sobie elementy rustykalne z nowoczesnym designem. Dociera przede wszystkim na przedmieścia, będąc idealnym sposobem na urządzenie nowobudowanych domów. Jak urządzić łazienkę w tym stylu?

Modern farmhouse to idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie ciepło i przytulność domu wiejskiego, ale nie chcą rezygnować z nowoczesnych udogodnień i elegancji. Kluczowym aspektem aranżacji łazienki w tym stylu jest odpowiedni dobór elementów wyposażenia, w tym kabin prysznicowych. Tutaj z pomocą przychodzą rozwiązania, które oferujemy w Sevante.

Podstawy stylu modern farm house

Styl modern farmhouse to nie tylko trend w aranżacji wnętrz, ale przede wszystkim sposób na stworzenie ciepłej, przytulnej i zapraszającej przestrzeni. Charakterystyczne dla tego stylu jest połączenie rustykalnego uroku z nowoczesną prostotą, co daje efekt zarówno stylowy, jak i domowy.

Kluczowym elementem jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Drewno jest tu niezastąpione - od surowych, nieobrobionych belek po delikatnie postarzane meble. Kamień, szczególnie w postaci nieobrobionych cegieł lub kamienia naturalnego, dodaje tekstury i głębi wnętrzom.

Kolorystyka w stylu modern farm house opiera się głównie na neutralnych, ciepłych barwach. Biel, beże, delikatne szarości i pastelowe odcienie są tutaj mile widziane. Ważnym akcentem jest też wykorzystanie czerni lub ciemnego drewna, które dodają elegancji i kontrastu.

Tekstylia odgrywają istotną rolę w tworzeniu atmosfery w stylu modern farmhouse. Miękkie koce, lniane zasłony, bawełniane dywany i ręcznie robione narzuty dodają wnętrzom przytulności i ciepła. Istotne jest, aby były one wykonane z naturalnych materiałów, co podkreśla związek z naturą. W łazienkach są to makramy, plecione koszyki i dywaniki z bawełnianego sznurka.

W modern farmhouse ważne jest również połączenie starych i nowych elementów. Starannie wyselekcjonowane antyki mogą być zestawione z nowoczesnymi detalami, tworząc unikalne i osobiste wnętrze. Styl ten ceni sobie indywidualizm i historię, dlatego nie boi się eksponować przedmiotów z duszą.

Nie można zapominać o otwartych przestrzeniach i dużej ilości światła. W stylu modern farmhouse ważne jest, aby wnętrza były jasne i przestronne. Duże okna, często bez zasłon, pozwalają na naturalne oświetlenie i tworzą poczucie większej przestrzeni.

Kabiny prysznicowe Sevante jako element wystroju

Część kabin prysznicowych Sevante doskonale wpisuje się w koncepcję stylu modern farm house. Ich minimalistyczny design, czyste linie i wysoka jakość wykonania harmonizują z naturalnymi materiałami i surowym wyglądem, które są charakterystyczne dla tego stylu.

Kabiny, które przede wszystkim będą harmonizowały z wiejsko-nowoczesnym wystrojem to wszelkie modele, które występują w czarnym kolorze. W zależności od projektu, można wybrać propozycje z większą ilością ciemnych akcentów. Zdecydowanie najbardziej korespondującymi ze stylem modern farmhouse modelami naszych kabin są Paxi i Kalliste. Wynika to z tego, że projekt jest inspirowany oknami ze szprosami. Szprosy, zwane także szczeblinami, dziś są elementem dekoracyjnym okien. Niegdyś jednak listewki dzielące szybę na mniejsze części były częścią konstrukcji okna i miały za zadanie je wzmacniać.

Jeśli jednak kabina z charakterystycznymi “kratkami” jest dla Ciebie zbyt ciemna, możesz wybierać z delikatniejszych modeli, takich jak np. prostokątny Ilex lub pięciokątna Neper, choć propozycji jest znacznie, znacznie więcej. Dobierzesz praktycznie każdy kształt i rozmiar.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Kluczem do sukcesu w aranżacji łazienki w stylu modern farm house jest umiejętne połączenie elementów tradycyjnych z nowoczesnymi. Kabiny prysznicowe Sevante mogą pełnić rolę nowoczesnego akcentu w przestrzeni zdominowanej przez tradycyjne drewniane elementy, białą ceramikę i miękkie tekstylia. Może być nim także wolnostojąca, ceramiczna wanna, której charakter można zmieniać przy pomocy baterii. Może być to także wanna przyścienna, jednak warto aby była jednolita (ceramiczna lub akrylowa), bo obudowa wanny z kafli mogłaby zepsuć sielski charakter pomieszczenia.

Istotny element łazienki z stylu farmhouse – oświetlenie

Oświetlenie w łazience farmhouse odgrywa szczególną rolę. Powinno być ciepłe i tworzyć przytulną atmosferę. Lampy w stylu industrialnym lub vintage będą doskonale komponować się z resztą wnętrza, o ile zakupimy odpowiednie żarówki. Chłodne światło może w tym wypadku zepsuć cały efekt.

Urządzając łazienkę w stylu modern farmhouse, warto postawić na rozwiązania, które są nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne. Kabiny prysznicowe Sevante, dzięki swojej uniwersalności i jakości, idealnie wpisują się w ten trend, pozwalając na stworzenie przestrzeni, która jest zarówno stylowa, jak i praktyczna.