Poznaj różne sposoby na ogrzewanie łazienki

Poznaj różne sposoby na ogrzewanie łazienki.

Łazienka jest miejscem, w którym po prostu nie może być zimno, by zapewnić sobie relaksującą kąpiel i odpocząć po ciężkim dniu. By było to możliwe musimy zadbać o odpowiednie ogrzewanie łazienki. Obecnie dostępnych jest wiele rozwiązań, o których mogłeś nie mieć nawet pojęcia.

Grzejnik z grzałką czym się wyróżnia.

Nowoczesne grzejniki są już bardzo często wyposażone w grzałkę elektryczną, która umożliwia nam przełączenie się z ogrzewania wodnego na ogrzewanie elektryczne. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza w sezonie przejściowym kiedy to nie grzejemy jeszcze w piecach, a zależy nam na wyższej temperaturze w łazience. Warto jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, tego typu kaloryfer powinien być oddalony od wanny lub brodzika o minimum 60 cm. Moc grzałki nie powinna przekraczać mocy grzejnika i posiadać odpowiednie uziemienie.

Grzejnik suszarka, prosty sposób na mokre ręczniki.

Już od dawna spotykamy się z grzejnikami łazienkowymi szczebelkowymi, które są zbudowane w taki sposób, by zapewniać miejsce na suszenie ręczników oraz prania. Warto w takim przypadku zdecydować się na grzejnik z grzałką tak by służył on nam przez cały rok w razie potrzeby. Warto wybrać grzejnik, w którym odstępy pomiędzy szczebelkami zapewnia swobodne zawieszanie ręczników w przypadku bardziej wąskich modeli możemy dokupić specjalne wieszaki montowane na kaloryfer.

Ozdobny grzejnik jako piękna ozdoba twojej łazienki.

Gdy chcemy by nasz grzejnik był tematem rozmów gości, którzy odwiedzą naszą łazienkę z pewnością powinniśmy zdecydować się na ozdobny grzejnik, dostępne są przeróżne formy i kształty które potrafią być naprawdę piękne. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pełnią one raczej funkcję dekoracyjną, niż grzewczą. Ich moc grzewcza jest zdecydowanie mniejsza, niż tradycyjnych modeli, zazwyczaj nie są one nawet podłączane do centralnego ogrzewania, stanowią jedynie źródło dodatkowego ciepła do doraźnego użytku. Łączy się je wraz z ogrzewaniem podłogowym, by w pełni ogrzać łazienkę.

Ciepło od stóp do głów, czyli ogrzewanie podłogowe.

Ogrzewanie podłogowe ma bardzo wiele zalet, jedną z nich jest równomierne rozprowadzanie ciepła po całej łazience co zapewnia nam większe bezpieczeństwo jeśli chodzi o występowanie wilgoci. Jest to rozwiązanie, które doceni każdy, kto nie lubi stąpać po zimnej podłodze. Dostępne są zarówno maty grzewcze, które możemy rozłożyć w czasie remontu lub tradycyjne wodne ogrzewanie podłogowe, które jest zatopione w wylewce podłogi. Maty grzewcze są w Polsce, traktowane raczej jako dodatkowe źródło ciepła ze względu na wysokie ceny prądu. Tego typu rodzaj ogrzewania sprawdzi się zarówno w nowym budownictwie gdzie jest często domyślną opcją w projekcie, jak i budownictwie starego typu. Maty grzewcze umożliwiają montaż nawet przy układaniu płytek lub paneli winylowych w czasie remontu starej łazienki.

Łazienka niczym z bajki, kominek jako ogrzewanie łazienki.

Kominki są znane nam od tysięcy lat, występowały już w pierwszych wiekach naszej ery. Nie dziwi nas widok tego typu źródła ciepłą w salonach, sypialniach a nawet kuchniach, nie ma w tym nic zaskakującego. Pojawia się jednak nowy trend na montaż kominków w łazienkach, jest to rozwiązanie rzadko spotykane ze względu na ograniczenia ekonomiczne. Mało kto może sobie pozwolić na posiadanie dwóch kominków w domu, dodatkowym wymogiem jest również powierzchnia samej łazienki, która musi zapewnić miejsce na tego typu fantazję. Rozwiązaniem tego problemu stają się biokominki, które nie muszą mieć nawet podłączenia do komina, wystarczy by pomieszczenie było wyposażone w prawidłową wentylację. Paliwo spalane w tego typu kominkach nie emituję szkodliwych związków i jest bezpieczne dla człowieka, pozwalają natomiast spełnić marzenie wielu ludzi o kąpieli w świetle bijącym z palącego się kominka. Występują one w różnych formach takich jak półka, stolik z paleniskiem czy kominek naścienny. Musimy przyznać, że jest to bardzo ekstrawaganckie rozwiązanie, które może zaskoczyć naszych gości i skutecznie podnieść temperaturę w całej łazience jednocześnie nadając jej niepowtarzalnego stylu.