Jak przygotować się do montażu wanny wolnostojącej w swojej łazience?

Jak przygotować się do montażu wanny wolnostojącej w swojej łazience?

Gdy marzy nam się wanna wolnostojąca musimy znaleźć dla niej odpowiednie miejsce, nie jest to zazwyczaj problem w łazienkach domów jednorodzinnych budowanych w nowym budownictwie, sprawa może wyglądać jednak inaczej w przypadku łazienek w blokach, zwłaszcza tych budowanych z wielkiej płyty.

Kolejnym aspektem jest przygotowanie odpływu oraz decyzja, jeśli chodzi o baterie do wanny wolnostojącej, wanny wolnostojące mają zazwyczaj odpływ umieszczony pod spodem, właśnie, dlatego niezwykle ważne jest by znajdował się on w odpowiednim miejscu. Przygotowując się do tego musimy znać wymiary łazienki oraz wanny wolnostojącej już przed jej zakupem. Podobnie ma się kwestia doprowadzenia wody do naszej wanny wolnostojącej, popularnym rozwiązaniem są tutaj baterie podłogowe, które również muszą być zamontowane w odpowiedniej odległości do wanny. Innymi sposobami jest wybór baterii nawannowej wielootworowej, która pozwala ukryć wąż i dodaję wyglądu wannie wolnostojącej jako całości. Gdy decydujemy się na wannę wolnostojącą przyścienną, możemy wybrać zestaw baterii podtynkowej, która również jest bardzo popularnym rozwiązaniem.

Wanny wolnostojące z hydromasażem – czy to możliwe?

Jedną z obaw w momencie wyboru wanny wolnostojącej może być lęk przed jej ograniczeniami, dla fanów hydromasażu może to być prawdziwy problem. Nie jest to jednak prawda, obecnie wielu producentów oferuję modele wyposażone w opcje hydromasażu i inne przydatne funkcję, dzięki czemu wanny wolnostojące niczym nie odstają względem tradycyjnych modeli do zabudowy. Podobnie ma się kwestia zagłówków, podnóżków czy półek.

Ile kosztuje wanna wolnostojąca?

Gdy szukamy wanny wolnostojącej wybór jest naprawde ogromny, ogranicza nas właściwie jedynie budżet i wyobraźnia. Dostępnych jest tak wiele modeli, jak i materiałów wykonania, że nie możemy jednoznacznie określić, ile kosztuje wanna wolnostojąca, ceny zaczynają się już od 2500 zł, a w przypadku modeli wykonanych z kamienia ceny te mogą sięgać nawet 20 000 zł. Z naszej znajomości rynku wynika, więc, że wanna wolnostojąca kosztuje od 2500 zł, do 20 000 zł w zależności od wybranego modelu.

Wanna wolnostojąca czy w zabudowie?

Gdy stajemy przed wyzwaniem, jakim jest remont łazienki lub aranżacja nowopowstającego wnętrza musimy zdecydować się na wannę lub prysznic. W przypadku prysznica może to być kabina walk-in lub model z brodzikiem. Jeżeli mowa o wannie możemy wybrać między wanną wolnostojącą lub wanną do zabudowy. Jak wiadomo nie ma idealnego rozwiązania, wanny do zabudowy sprawdzają się, kiedy mamy ograniczony budżet i jesteśmy w stanie pogodzić się z nieco mniej atrakcyjnym designem. Przy wyborze wanny wolnostojącej, natomiast musimy posiadać odpowiednią ilość miejsca, choć modele wanny wolnostojącej przyściennej pozwalają na jej montaż nawet w niewielkich pomieszczeniach.

Cena gra rolę, wanny do zabudowy możemy zakupić nawet za mniej, niż 1000 zł, niestety wiąże się to z mniejszą jakością oraz koniecznością dodatkowych nakładów pracy w postaci zabudowy wanny. W przypadku wanny wolnostojącej ceny są nieco wyższe, ale sam montaż jest znacznie prostszy i nie wymaga dodatkowych kosztów.

Aspektami, które przemawiają za zakupem wanny wolnostojącej jest jej piękny wygląd oraz funkcjonalność. Wanny wolnostojące są wykonane, tak by były bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości, z pewnością jest to zaleta, jaką nie pogardzi żaden antyfan sprzątania łazienki. Warto jednak zaznaczyć, że wybór tego typu wanny dedykowany jest dla osób z większym budżetem, którym przede wszystkim zależy na pięknym efekcie, jaki otrzymają, wybierając wannę wolnostojącą.

Wanny wolnostojące są bardzo wszechstronne, dzięki czemu z łatwością można dopasować je do dowolnego stylu takiego jak retro, styl nowoczesny czy loftowy.