Nieoczekiwane rozwiązania dekoracyjne do łazienki – inspiracje

Niespodziewany efekt we wnętrzu i odważna aranżacja. Tak tworzy się modne, eklektyczne i jedne z najbardziej pożądanych dziś przestrzeni. Odważne i nietypowe stylizacje mają na celu wyrażenie osobowości ich właścicieli. Mają być oazą spokoju i wytchnienia. Prawdą jest, że każdy z nas oczekuje od otoczenia czegoś innego. Podążajmy więc za własnymi pragnieniami i podczas tworzenia wystroju wnętrza zwracajmy baczną uwagę na każdy detal! Nie inaczej sprawa się oczywiście ma, jeśli chodzi o łazienkę.

Modna łazienka za pan brat z naturą – pozwól sobie na relaks! 

Mając na uwadze nietypowe koncepcje dekoracyjne w łazience najlepiej jest uwzględniać je już na etapie powstawania projektu wnętrza. Wówczas możliwe jest zrealizowanie nawet najśmielszych pomysłów. W razie potrzeby zwróćmy się o pomoc do architekta wnętrz, który pomoże nam zabrnąć nieco w przyszłość i przewidzi elementy uwzględniające funkcjonalne i estetyczne wymagania właścicieli. Nie oznacza to jednak, że unikalnej przestrzeni nie da się stworzyć poprzez niewielką metamorfozę, czy też odświeżenie obecnego wystroju. Szczypta wyobraźni, zaplanowanie potrzebnego wydatku i marzenia się spełniają! 

Wciąż absolutnym hitem są łazienki żyjące w zgodzie z przyrodą. Relaksacyjne i komfortowe. W tym celu obecne płytki można przemalować na przykład na modną kolorystykę o jasnych, ciepłych barwach. Beże i zgaszone żółcienie wiodą dziś prym. Obserwujemy także wielki powrót ciemnego brązu. A może subtelna brzoskwinia, kojąca oliwka lub wakacyjny kolor morski? 

Pomyślmy o dużej wannie albo nawet o wygodnym, podświetlanym jacuzzi. Na półkach wyeksponujmy efektowne kosmetyki do pielęgnacji ciała i piękne flakony z perfumami. Nie ukrywajmy ręczników w zamkniętych szafkach. Niech zdobią łazienkę wraz z zapachowymi świecami i żywymi lub sztucznymi roślinami. Te drugie oczywiście okażą się konieczne w pomieszczeniach bez okna. Świetna informacja to taka, że sztuczne okazy wyglądające niemal jak prawdziwe rośliny nabyć dziś można już w bardzo atrakcyjnych cenach. Zainwestujmy koniecznie w stylową, białą umywalkę nablatową i umieśćmy ją na blacie z imitacji jasnego drewna.  

Jakie nieoczekiwane rozwiązania dekoracyjne zastosować można w naturalnych łazienkach śmiało pretendujących do miana salonów SPA? Duże wazony ozdobne, grzejniki o designerskiej formie, komfortowe siedziska zaprojektowane często już na etapie powstawania projektu, a także podświetlone wnęki ścienne. Inspirująco i niecodziennie prezentować się będzie połączenie ze sobą z pozoru niepasujących do siebie płytek. Takie rozwiązanie zastosować można zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Przykładowo płytki kwadratowe o różnych odcieniach jaśniejszych szarości zestawić można z jasnobrązową jodełką. Po prostu bawmy się różnorodnością i cieszmy unikalnością! 

Coś dla zwolenników aranżacji o ciemnej kolorystyce 

Magia przestrzeni bogatej w ciemne barwy przyciąga niczym magnes. Bywa, że nie zważamy na metraż i nie obawiamy się optycznego pomniejszenia nawet niedużej łazienki w bloku. W tym celu stosowane są liczne triki w stylu chociażby dużych powierzchni lustrzanych i rozświetlania pomieszczenia złotymi lub srebrnymi akcentami. Łazienka czarna a może antracytowa? Doskonale prezentować się tutaj będą na przykład czarne lub złote umywalki nablatowe.  

Nawiązując do stylistyki industrialnej, pod blatem zamontować można oryginalny stelaż metalowy. Jest to oczywiście opcja warta uwagi w przypadku, gdy praktyczne względy nam na to pozwalają i nie potrzebujemy zagospodarować tej przestrzeni w sposób bardziej funkcjonalny. Taki stelaż może być minimalistyczny i ściśle korespondujący z wymaganiami stylu industrialnego. Może też być ozdobny, na przykład w kolorze miedzianym i pasujący do przestrzeni klasycznej lub eklektycznej.  

Ciemna łazienka idealnie wygląda z subtelnym podświetleniem LED. Na jednej ze ścian zamontować można designerski, szklany panel ścienny o wyrazistym wzornictwie. Oświetlenie go od góry taśmą LED sprawi, że efekt będzie zjawiskowy! Zagospodarujmy półkę na obrazy i pamiątki. Powieśmy ulubiony obraz i podświetlmy go punktowo. Jeśli tylko metraż nam na to pozwoli to stwórzmy z łazienki klimatyczną przestrzeń wypoczynkową z wygodnym, tapicerowanym siedziskiem i stylowym dywanem. Dajmy się ponieść fantazji i cieszmy się osobistym i niepowtarzalnym wnętrzem w pełni zgodnym z naszymi wyobrażeniami! 

A może bogata w detale łazienka angielska z nowoczesnymi akcentami? 

Tutaj eklektyzm jest górą! I o to właśnie chodzi, by zdumiewać, skłaniać do przemyśleń i jak najdalej uciekać od monotonii. Pamiętajmy, że nawet krytyczne uwagi są cenniejsze od braku uwag. Jak stworzyć taką łazienkę? Niech serca nasze skradnie odporna na wilgoć tapeta Toile de Jouy oraz odrestaurowana komoda znaleziona na pchlim targu. Śmiało może ona posłużyć za podstawę do białej umywalki nablatowej.  

Niech biel spotka się w naszej łazience z ciemnym brązem. Pleciony fotel z dekoracyjnymi poduszkami. Stojąca lampa z abażurem. Duże, mobilne lustro w klasycznej, ozdobnej ramie. Zasłonka przy oknie. Stylowe obrazy na ścianach Czy te elementy da się połączyć z modernistyczną ścianką prysznicową walk-in? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej! Zestawiajmy ze sobą odmienne style, twórzmy funkcjonalne i piękne wnętrze oszałamiające różnorodnością! Nigdy nie obawiajmy się myśleć niestandardowo, a nie pożałujemy!