Cała prawda o kabinach walk-in

Cała prawda o kabinach walk-in

Możesz nie wiedzieć, czym są kabiny walk-in, bez obaw, czytając ten artykuł dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz. Zacznijmy od tego, czym są wspomniane wcześniej ścianki walk-in, są to prysznice nowoczesnego typu, w których wchodzimy z wysokości podłogi, nie są one wyposażone w drzwi, dlatego wejście pod prysznic przypomina wchodzenie przez drzwi lub omijanie ściany dzielącej pomieszczenia. Możemy je nazwać również prysznicem bez drzwi, zyskują one na popularności i coraz częściej goszczą w nowoczesnych łazienkach. Wraz ze wzrostem zainteresowania powstają nowe modele ścianek prysznicowych walk-in, dzięki czemu bez problemu możemy dopasować je do swoich potrzeb. Decydując się na wybór kabin otwartych warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, zapraszam do lektury.

Prysznic bez drzwi zalety.

Pierwszą z zalet kabin prysznicowych otwartych z pewnością jest ich funkcjonalność, ze względu na swoją budowę zapewniają większe możliwości w dopasowaniu ich do wnętrza łazienki. Nie musimy się także obawiać zbyt małej ilości miejsca pod prysznicem, co jest wielkim problemem tradycyjnych pryszniców z drzwiami. Brak lub bardzo płytki brodzik umożliwia wejście pod prysznic bez drzwi bez konieczności unoszenia wysoko nóg, jest to bardzo ważne w przypadku osób poruszających się na wózkach oraz osób które ze względów zdrowotnych mogłyby mieć z tym problem. Przy ściankach walk-in bez problemu możemy zamontować specjalistyczne krzesełka dla osób, którym jest to niezbędne w czasie kąpieli.

Kolejnym aspektem jest efekt wizualny, prysznic walk-in jest bardzo prosty i zarazem ponadczasowy, pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wystrojów łazienek. Dodatkowo dobrze dobrany przeszklony prysznic nie zmniejsza optycznie pomieszczenia i zapewnia wygodne korzystanie z łazienki.

Wady prysznica walk-in.

Brak drzwi jest z pewnością wygodny, jednak powoduje też szybszą ucieczkę ciepła i w przypadku bardzo niskiej temperatury w łazience może to powodować dyskomfort. W celu wyeliminowania tego typu nieprzyjemności musimy zadbać o odpowiednią wentylację oraz ogrzewanie łazienki. Najlepiej sprawdza się w tym przypadku ogrzewanie podłogowe. Szybsza ucieczka wilgotnego powietrza jest również swego typu zaletą, ponieważ likwiduje ryzyko nadmiernego osadzania się wilgoci.

Ścianki walk-in czy trudno utrzymać je w czystości?

To pytanie jest bardzo częstą obawą wśród osób, które muszą wybrać pomiędzy tradycyjnym prysznicem a prysznicem bez drzwi. Obawa ta jednak jest bezpodstawna, ze względu na brak drzwi i załamań w prysznicach walk-in nie występują miejsca trudno dostępne, dzięki czemu bardzo łatwo jest je wyczyścić, dodatkowo brak brodzika lub jego niewielka wysokość, eliminuje ryzyko zalegania brudu, kamienia oraz zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni. Dlatego właśnie utrzymanie ich w czystości jest o wiele prostsze, niż w przypadku tradycyjnych modeli.

Czy kabiny walk-in są bezpieczne?

Zawsze gdy myślimy o szkle mamy gdzieś z tyłu głowy obawę o to, że może się potłuc, przy wyborze warto zdecydować się na ścianki walk-in ze szkła hartowanego, ich budowa gwarantuje bezpieczeństwo, szkło jest bardzo odporne na naprężenia i mechaniczne uszkodzenia, dzięki czemu jest mniej narażone na pęknięcia.

Optyczne korzyści i możliwości ścianek walk-in.

Ze względu na swoją budowę ścianki walk-in pasują do każdego wnętrza, nie zmniejszają optycznie pomieszczenia i są pięknym dodatkiem, który nie odwraca uwagi od całokształtu. Pozwala to na tworzenie pięknych projektów łazienek, które pasują do wielu styli zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych.

Czy warto wybrać prysznic walk-in.

Jeżeli cenisz sobie minimalizm i prostotę z pewnością będzie to dobra decyzja, jest to też odpowiedni wybór dla osób, które cenią sobie komfort i wygodę w swojej łazience. Rodziny wielopokoleniowe lub osoby które mają problem z poruszaniem się z pewnością już widzą korzyści ścianek walk-in. Warto przypomnieć też o łatwym utrzymaniu ich w czystości, dzięki czemu jest to dobry wybór dla osób, które nie mają dużo czasu na sprzątanie łazienki.