Technologia i funkcjonalność

Sercem produktów Sevante jest najlepsze hartowane szkło. By je wytworzyć, wykorzystuje się najwyższej jakości surowce – są to głównie piasek szklarski, soda, dolomit i wapień. Każdy z półproduktów jest szczegółowo kontrolowany, bo tylko czysty surowiec jest w stanie zapewnić idealnie przezroczyste szkło wysokiej jakości, pozbawione niepożądanej, zielonkawej barwy.

Po dogłębnych analizach wykonywanych w laboratoriach i upewnieniu się co do jakości surowca wszystkie składniki trafiają do pieca, gdzie rozpoczyna się proces topienia. Temperatura sięgająca 1700 stopni Celsjusza pozwala na stworzenie jednorodnej masy, która wylewana jest do wanien z płynną cyną. W ten sposób powstaje szkło płaskie o określonej grubości. W przypadku naszych produktów jest to 5 mm dla parawanów nawannowych oraz 8 mm dla kabin i drzwi prysznicowych, oraz szyb walk-in.

Później szkło trafia jeszcze dwukrotnie do pieca hartowniczego, a także do specjalnych komór, gdzie metodą natryskową nanoszona jest powłoka Easy2Clean. To dzięki niej na nasze kabiny, szyby i parawany są tak łatwe w utrzymaniu czystości. Powłoka ta wypełnia niewidoczne mikro ubytki w szkle, na których najczęściej tworzą się osady z kamienia. Z kolei proces hartowania, przeprowadzony dwukrotnie, w temperaturze 800 stopni Celsjusza sprawia, że szkło w kabinie jest naprawdę wytrzymałe i trudno je stłuc.

Część szyb poddawana jest jeszcze ozdobieniu decorem, który do złudzenia przypomina elementy konstrukcyjne kabiny.

W czasie, gdy powstają nasze szyby, w drugim zakładzie produkcyjnym z aluminium powstają profile, a z tworzyw sztucznych – uszczelki. Każdy element jest zaprojektowany z najwyższą starannością, a na etapie prototypowania ulepszamy go pod każdym możliwym kątem. To właśnie dzięki tak dużej dbałości o każdy szczegół, a także znajomości wyzwań związanych z montażem kabin i drzwi prysznicowych, szyb walk-in i parawanów nawannowych powstał m.in. system montażu umożliwiający niwelację nierówności ściany oraz możliwość uniwersalnego montażu drzwi – zarówno na brodziku, jak i bezpośrednio na podłodze.

Istotnym etapem produkcji każdego z elementów jest zatwierdzenie wysokiej jakości i zgodności z normami przez pracowników odpowiedzialnych za kontrolę jakości. Finalnym krokiem jest etykietowanie i przygotowywanie produktów do wysyłki.

Gdy nasze produkty trafiają do Klientów, nasza rola się nie kończy. Bardzo skrupulatnie zbieramy opinie od odbiorców, a w szczególności od naszych instalatorów. Śledzimy także nieustannie trendy wnętrzarskie oraz szukamy własnych inspiracji w innych dziedzinach, aby z każdym kolejnym rokiem nadawać coraz intensywniej ton w świecie pięknych i funkcjonalnych łazienek.