Jak wybrać odpowiednią baterię do swojej łazienki?

Jak wybrać odpowiednią baterię do swojej łazienki?

Możemy zapomnieć już o jednolitych niemalże identycznych bateriach dostępnych wśród wszystkich producentów. Wraz z rozwojem technologii wyposażenia wnętrz rozwinął się również wachlarz możliwości, jeżeli mowa o bateriach umywalkowych. Każdy z producentów oferuję wiele innowacyjnych rozwiązań dostępnych w różnych kształtach, kolorach oraz wykonana z innych materiałów. Warto jednak pamiętać by zadbać zarówno o walory praktyczne, jak i estetyczne.

Zdaniem ekspertów, funkcjonalność to podstawa.

Ze względu na ogrom możliwości wyboru wzorów, modeli i materiałów warto wybrać coś, z czego chętnie będziemy korzystać. W modzie nadal pozostają baterie jednouchwytowe, które pozwalają na szybką regulację mocy strumienia oraz temperatury wody w odróżnieniu od dwuuchwytowych. Technologia idzie jednak do przodu, dzięki czemu możemy wyposażyć nasze baterie w różnego typu perlatory i uzdatniacze wody, które mogą ograniczać jej zużycie lub poprawiać jej jakość. Zapewniają nam większą kontrolę nad mocą strumienia oraz temperaturą wody.

Po drugiej stronie stoją baterie dwuuchwytowe, które dominowały w czasach wcześniejszych ze względu na technologię wtedy dominującą. Nadal znajdują one swoje miejsce na rynku, nie stanowią większości, lecz wciąż mają swoich zwolenników, którzy cenią sobie bardziej estetykę, niż wygodną obsługę jedną ręką. Montaż tego typu baterii jest zazwyczaj droższy w porównaniu z jednouchwytowymi.

Tak wiele wyborów, kształty, materiały i wygląd

Jest tak wiele dostępnych kształtów, kolorów, materiałów i rodzajów, że wchodząc do sklepu możemy nie wiedzieć, na co się zdecydować. Wiele baterii różni się nawet sposobem użytkowania, dostępne są obracane baterie, baterie z wyciąganym kranem lub kranem elastycznym. Baterie różnią się również sposobem mocowania i doprowadzenia do nich wody, przykładowo sztorcowe, które montowane są w umywalce, ścienne montowane bezpośrednio w ścianie lub konstrukcji podtynkowej, wolnostojące mieszczące się zazwyczaj na blacie obok umywalki. Decydując się na którykolwiek z modeli warto pamiętać o tym, by zapewnić do niego dostęp, który umożliwi rozwiązanie usterki w razie konieczności.

Temperatura wody pod twoją kontrolą.

Coraz częściej wybieranym modelem są baterie wyposażone w termostat, który bardzo dokładnie odmierza temperaturę wody i dostarcza nam wodę w temperaturze, która najbardziej nam odpowiada. Są one bardzo popularne, zwłaszcza w wannie lub pod prysznicem, ponieważ nagłe zmiany temperatury wody w czasie kąpieli są bardzo niekomfortowe i każdy woli tego uniknąć. Nie oznacza to jednak ograniczenia względem umywalek, dobór wody o dokładnej temperaturze jest niezwykle przydatny w przypadku przygotowywania kąpieli dla noworodka lub starszego dziecka, które cierpi z powodu wysokiej gorączki, zapobiega to również oparzeniom.

Baterie termostatyczne sprawdzają się bardzo dobrze w domach i mieszkaniach które cierpią na niskie ciśnienie wody i używanie baterii jednocześnie w łazience i kuchni powoduje skoki temperatury, w którymś z miejsc. Termostaty posiadają często dodatkową funkcję w postaci blokady przed poparzeniem, ograniczają temperaturę wody do 38 stopni Celsjusza, tak by uniknąć poparzenia wodą, jest to bardzo duże udogodnienie dla rodzin z dziećmi.

Użytkowanie baterii łazienkowych.

Przy wyborze odpowiedniej baterii warto również pamiętać o tym, by wybrać materiał i model który będziemy w stanie bez problemu wyczyścić, bardzo popularne są modele, które nie wymagają dużo nakładów pracy jeżeli chodzi o zmywanie, warto jest też decydować się na baterie wykonane z wyższej jakości materiałów, tak by nie zostały zniszczone przez korozję. Gdy mowa o czyszczeniu baterii łazienkowych warto wspomnieć o wyborze odpowiednich środków czyszczących oraz regularnym myciu, ponieważ jest to najlepszy sposób na przedłużenie żywotności naszej baterii i zachowanie jej w bardzo dobrym stanie. Przy wyborze środków warto wybrać odpowiednie w zależności od materiału, z jakiego jest wykonana bateria, ponieważ silnie żrące środki mogą powodować korozję.