Najlepsza ściągaczka do wody to…?

Urządzając łazienkę, warto dołożyć do standardowego zestawu akcesoriów dedykowaną ściągaczkę do wody, która będzie miała swój uchwyt i design odpowiadający wszystkim dodatkom. Przekonaj się, że będziesz z niej korzystał częściej, niż z jakiejkolwiek innej ściągaczki!

Od kilku lat w polskich domach zaczęły się pojawiać elektryczne ściągaczki do wody i naprawdę nie mamy zamiary odwodzić Cię od jej kupna. To fajny gadżet do wielkich porządków. Na co dzień jednak warto jest wyposażyć się w tradycyjną ściągaczkę do wody, najlepiej taką od Sevante. Dlaczego?

Systematyczność to klucz do lśniącej łazienki

Piękna, lśniąca po remoncie łazienka to pomieszczenie, które aż zaprasza do relaksu. Warto jednak zastanowić się, co zrobić, aby za kilka lat nadal było to pomieszczenie, w którym masz ochotę urządzić sobie domowe SPA. Zapewne pomyślisz w tej chwili o wysokiej jakości materiałach wykończeniowych, włoskiej ceramice, przysłowiowych (i coraz bardziej popularnych) “złotych kranach”, a może bardziej przyziemnie – o dobrym planowaniu przestrzeni. A czy pamiętasz na co dzień, że tylko systematyczne dbanie o piękną przestrzeń sprawia, że jest ona zachwycająca latami? Nawet najpiękniejsze kafelki nie będą lśniły swoim blaskiem, jeśli pozwolimy działać kamieniowi.

Dokładnie tak samo jest w przypadku kabin i drzwi prysznicowych oraz parawanów nawannowych. Tu, działanie kamienia widać bardzo szybko i nawet kilka dni zaniedbań może doprowadzić do pojawienia się nieestetycznych kropek.

Jeśli znasz ten problem – spróbuj regularnie, po każdym prysznicu, używać ściągaczki do wody. Usuwanie nadmiaru wilgoci eliminuje problem kropek z kamienia w bardzo dużej mierze, a mycie kabiny czy innych szyb łazienkowych przestaje z dnia na dzień być ciężką harówką. Wystarczy doczyścić szkło, które zasadniczo jest czyste i – lśni jak nowe.

Ściągaczka łazienkowa – dlaczego tak trudno z niej korzystać?

Nie ma co ukrywać, korzystanie z łazienkowej ściągaczki nie należy ani do trudnych, ani do skomplikowanych, a jednak każdy, kto jest strażnikiem domowego porządku wie, jak trudno jest nauczyć domowników jej stosowania. Jednym z najczęstszych argumentów jest: “nie wiedziałem/am, gdzie leżała ściągaczka, to jej nie użyłem/am”. Z drugiej strony, nie chcemy trzymać na wierzchu w naszej estetycznej przestrzeni, nierzadko urządzanej z projektantem wnętrz, plastikowego bohomazu. Czy istnieje rozwiązanie? Istnieje i jest to dedykowana ściągaczka do wody, którą dobierzesz do akcesoriów łazienkowych.

Sama jej obecność, najczęściej pod prysznicem, powoduje że nie zapominamy o jej używaniu i systematyczne utrzymanie porządku staje się łatwiejsze. Rozwiązania Sevante w tym zakresie są bardzo przemyślane, dlatego integralną częścią naszej ściągaczki jest dedykowany uchwyt, który zamontujesz bez wiercenia i dodatkowych narzędzi.

Dlaczego warto wybrać ściągaczkę do wody Sevante?

Kupując ściągaczkę do wody Sevante stawiasz na jakość. Nasze trwałe silikonowe ostrza, skutecznie usuwają wodę, niezależnie od typu powierzchni, a uchwyty są estetyczne i trwałe. Ponadto – możesz dobrać ściągaczkę do wystroju swojej łazienki, tak aby nie rzucała się w oczy, a była po prostu kolejnym elementem aranżacji. Co ważne – dedykowany uchwyt sprawia, że ściągaczka nie będzie “walać się” po łazience, bo po użyciu najwygodniej będzie po prostu odwiesić ją na miejsce.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy lepszym rozwiązaniem nie będzie elektryczna ściągaczka – pomyśl chociażby o tym, że nie można jej trzymać pod prysznicem, najlepiej byłoby ją chować do szafki, a na dodatek – będziesz musiał_a pamiętać o jej ładowaniu i opróżnianiu zbiorniczka na brudną wodę.

Jeśli zależy Ci na ściągaczce, dzięki której kabina nie będzie zachlapana, a lustro – zaparowane, tradycyjne rozwiązanie będzie dużo wygodniejsze.

Chcesz zobaczyć wzory ściągaczek? PRZEJDŹ DO SKLEPU.