Jak zbudowane są prysznice walk-in ?

Jak zbudowane są prysznice walk-in?

Podstawową różnicą między tradycyjnymi modelami a prysznicami walk-in jest brak drzwi oraz brak lub bardzo niski brodzik. Montowane są one zazwyczaj wraz z odpływem liniowym, który jest bardzo eleganckim i wygodnym rozwiązaniem. Ścianka lub ścianki prysznica są wykonane ze szkła, dostępne są modele w różnych odcieniach oraz z różnego typu dodatkami. Najczęściej wykorzystuje się do ich budowy szkło hartowane, które jest niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Prostota i komfort, jakie zapewnia prysznic bez drzwi.

Czyszczenie trudno dostępnych miejsc, takich jak odpływ, zawiasy w drzwiach i załamania w brodziku z pewnością nie należą do ulubionych czynności w czasie sprzątania łazienki. Przy wyborze kabiny walk-in ten problem znika w zapomnienie, prosta budowa nie tylko dodaje wyglądu łazience, ale ma też bardzo praktyczny aspekt, jakim jest szybkie czyszczenie prostej szyby, w której nie ma żadnych trudnych do czyszczenia miejsc. Odpływ liniowy również jest bardzo prosty w czyszczeniu, wybierając takie rozwiązanie możemy zapomnieć o nieprzyjemnych chwilach spędzonych na szorowaniu kamienia i zalegającego brudu.

Jak się przygotować na zakup kabiny walk-in?

Ze względu na swoją budowę w momencie wyboru modelu bez prysznica bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża, podłoga musi mieć odpowiedni spadek, tak by woda nie rozlewała się po całej łazience, a trafiała prosto do odpływu. Jest to dodatkowa funkcjonalność łazienki, w czasie zmywania podłogi po wyszorowaniu jej i spłukaniu wystarczy zebrać całą wodę do odpływu i cieszyć się czystą podłogą. Kolejnym aspektem jest zadbanie o odpowiednie ogrzewanie i skuteczną wentylację. Brak drzwi powoduje swobodne przemieszczanie się wilgotnego powietrza po całej łazience, może to powodować gromadzenie się wilgoci w fugach i rogach łazienki, zwłaszcza w przypadku łazienek pozbawionych okna.

Jak montowane są prysznice walk-in?

Ich montaż jest stosunkowo prosty, po odpowiednim przygotowaniu podłogi szyba lub szyby montowane są do specjalnych profili, które utrzymują ją w pożądanej pozycji i gwarantują stabilną konstrukcję. Warto, skorzystać w tym przypadku z profesjonalnej ekipy monterskiej, by nie uszkodzić szyby i cieszyć się pięknym efektem.

Kabiny walk-in w małej łazience czy to dobre rozwiązanie?

W budownictwie starszego typu bardzo częstym problemem jest brak miejsca w łazience, na pomoc w tej sytuacji przychodzi prysznic bez drzwi. Dzięki przeszklonej budowie optycznie powiększa pomieszczenie, dodatkowo nie wymaga dużej ilości miejsca wystarczy nawet 70cm. Jest to świetne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience, sprawdza się również w blokach i wieżowcach budowanych z wielkiej płyty.

Do jakiej łazienki pasuje kabina walk-in?

Ciężko jest znaleźć łazienkę, do której nie będzie pasowała, ze względu na prostotę budowy i szerokie możliwości wyboru dodatków, takich jak czarne ramy dookoła szyby lub kratka dzieląca szybę na mniejsze elementy pozwala zaprojektować łazienkę swoich marzeń. Ze względu na swoją prostotę kabina walk-in nadaje się do każdej łazienki, nawet przy zmianie wystroju nie musimy jej zmieniać, ponieważ jest bardzo uniwersalnym rozwiązaniem.

Kabiny walk-in wyborem na lata.

Ze względu na swoją budowę kabiny walk-in są bardzo trwałe, ponieważ są pozbawione elementów, które mogą ulegać zużyciu, nie ma tutaj żadnych zawiasów i szyn. Dzięki brakowi lub bardzo niskiemu brodzikowi będzie on bardzo wygodnym rozwiązaniem w czasie przeżywania kontuzji, choroby lub braku sił. Szklana tafla z powodzeniem odnajdzie się w różnych odsłonach twojej łazienki, dlatego w czasie remontu nie musisz wymieniać jej wraz z innymi elementami łazienki.

Czy kabiny walk-in są dobrym wyborem?

Jeżeli cenisz sobie poczucie przestrzeni połączone z odrobiną elegancji prysznice bez drzwi są dla ciebie świetnym wyborem. Są trwałe i dopasowują się do różnych stylów wykończenia łazienki, dzięki czemu są piękną dekoracją w twojej łazience. Czy sprawdzą się również w twojej łazience? Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie samodzielnie, warto pamiętać, że decydując się na wybór kabiny walk-in warto wybrać odpowiednią firmę.