Certyfikat bezpieczeństwa SSL

W trosce o poufność przekazywanych nam danych stosujemy protokół SSL (Secure Socket Layer v3). Protokół SSL to zabezpieczenie pozwalające na zakodowanie przesyłanych danych pomiędzy klientem a sklepem. Dzięki SSL nie ma możliwości przechwycenia danych przez osoby trzecie. To gwarancja, że osoby trzecie nie mają dostępu do Państwa imienia, nazwiska, adresu, nr telefonu czy adresu e-mail. Szyfrowaniem objęte są dane osobowe przekazywane nam podczas składania zamówienia oraz e-mail w przypadku zapisania się do newslettera Sevante.pl.

Certyfikaty SSL – gwarantują bezpieczeństwo danych przesyłanych drogą elektroniczną oraz potwierdzają wiarygodność stron internetowych (serwerów WWW). Stosowanie certyfikatów SSL jest zalecane przez GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych) i stanowi wypełnienie obowiązku ochrony transmisji danych osobowych, jaki na właścicieli stron WWW nakłada Ustawa o ochronie danych osobowych.

Jak rozpoznać czy witryna zabezpieczona certyfikatem SSL działa poprawnie?

W momencie rejestracji, logowania, bądź wprowadzania danych osobowych na stronie sklepu, adres witryn będzie zawierał nazwę protokołu https:// zamiast http://.

Dodatkowo pojawi się ikona małej kłódki w oknie przeglądarki co oznacza że szyfrowanie jest aktywne.

ssl2-1024x370-1-768x278.jpg

Dbamy nie tylko o twoje zamówienie ale mamy również świadomość jak istotne w dzisiejszych czasach jest bezpieczeństwo danych w Internecie dlatego dokładamy wszelkich starań aby zapewnić Ci bezpieczne i pewne zakupy na naszej stronie.